5 הפעולות הנדרשות כדי שסיכויי השארות העובד בחברה יכפילו את עצמם

Share This Post

העובדים שלנו הם היסודות לבניית הביזנס שלנו, ללא העובדים -לא נצליח להניע ולנסוק. מניסיון אישי, ובטח בתקופה האחרונה, שמירה על % תחלופה נמוך הינו אתגר מטורף, וצריך להיות פרואקטיבים, אבל ממש, כדי להקטין את ההתנתקות הרגשית ויחד עם זאת, להגדיל את המחוברות.
כולנו כעובדים מחפשים 5 דברים עיקריים:

-להיות שייך למשהו משמעותי ובעל ערך

-להיות פרודקטיבי

-להיות בנקודות השפעה

-להיות במקום שמאמין בנו וביכולות שלנו

-לפתח יכולות ולהשתכלל.

אז הנה 5 הפעולות הנדרשות כדי שסיכויי השארות העובד בחברה יכפילו את עצמם:
1.     בנו עם העובד תוכנית פיתוח אישית, כזאת שנותנת ביטוי לאתגרי ההתפתחות ולמקומות ההשפעה שלו, אפשרו לו מקום ללמידה תמידית, וכמובן לפעולות הנדרשות כדי להשיגם. זכרו כי האחריות להתפתחות שלו הינה הדדית.
2.    הוקירו , שבחו ותנו מילה טובה. חגגו הצלחות! יש לזה משמעות אדירה.
3.    הקפידו שבפגישות 1X1  שלכם, ינתן מקום לשיח שאינו על ענייני העבודה והמשימות השונות, אלא דווקא על ההתמודדויות, מערכות היחסים עם הקולגות, נושאים להתייעלות ושיפור ועוד..פשוט תהיו שם עבור העובד .
4.    תקשרו !   מה קורה בארגון, פעילויות שיווק ומכירה, מגמות בשוק, תהליכים בארגון, רעיונות חדשים, שתופי פעולה,סדרי עדיפויות וכו.. לא לשכוח לציין את התרומה של העובד להצלחה, ועד כמה היא מהותית ומתחברת להשגת היעדים של החברה.
5.    חזקו ושכללו את מיומנויות הניהול וההובלה של המנהלים בארגון, ואת של אלו המוגדרים שחקני הנשמה. התמקדו בהגדלת הבנת הדחיפות, הדוגמא האישית, ההסתכלות הרחבה, החשיבה החיובית והיכולת לקבל החלטות קשות ולהוביל תחת אי וודאות.

Skip to content