התנועה הפנים ארגונית כתוצאה משינויים בשוק התעסוקה

Share This Post

שינוי יוצר תנועה, שיוצרת שינוי ,שיוצר את התנועה הבאה ….

בשוק התעסוקה של היום יש תנועה, ותנועה רבה- במשרות חדשות, במגוון של משרות,במשרות שמתעצבות מחדש, במבנה הארגוני, בגיוסי הון. אבל בעיקר תנועה בעובדים שזזים בתוך הארגון /בין ארגונים, ובקושי בגיוס עובדים.
תנועה סהכ היא משב חיובי, היא יוצרת מרחב התפתחות, מרחב הזדמנויות, מייצרת אופקים חדשים. יחד עם זאת, קיימת בדרכ, הבנה ותפיסה שהארגון לא מצליח לספק פתרונות פיתוח יכולות בקצב מספק לדרישות המשתנות.
מצד שני, הארגונים יוכלו להכיל את התנועה הזאת, ולהנות ממנה, רק אם יהיו פרואקטיבים – ובו בזמן ייצרו את –התנועה הפנימית- בתוך הארגון עצמו. התנועה הפנימית הזאת תאפשר ייצוב ,שליטה וניהול הן של תנועת עזיבה מהותית, והן של תהליכי גיוס יעילים.

אז מהי אותה תנועה פנימית?
1. זוהי ההתחדשות הארגונית , זאת שמאפשרת לעובדים לבנות את היכולות שלהם בתחומים מוגדרים.
2.  זאת החשיפה לידע ,הרתימה לעשייה ולעבודה חוצת ארגון, והתקשור לעובדים ברחבי הארגון .
3.  זאת תוכנית בניית המיומנויות הנדרשות לעתיד , וללמידה בהווית  T SHAPE. זאת ההתמקדות לא רק במקצוענות ובמומחיות אלא גם ,ובעקר, בכישורים ויכולות.
4.  זאת ההכשרה ברבדים שונים של ניהול והובלה.
5. אלו הן תוכניות מנטורינג, SHADOWING,    JOB ROTATION, LEAD YOURSELF, REVERSE MENTORING …
6.  זאת הלמידה ההוליסטית
7.  זאת חתירה לפרסונליזציה של הדרכה
8.  זה שימוש במגוון תצורות למידה, ושילוב עולמות משיקים.

כל אלו ייצרו את התנועה הפנימית, הכל כך נדרשת.

תנועה זאת תחזק בעובד את תחושת השייכות, את תחושת ההשפעה , את הסקרנות , את העובדה שיש בפניו סופרמרקט של ידע-לשימושו ולהתפתחותו. הוא לא מתעסק ב”מי הזיז לי את הגבינה” אלא- הוא מסוגל לראות את האופק, ויודע לענות לעצמו על השאלה “לאן” ו “מה יוצא לי מזה”.

Skip to content